Żeglarstwo

Miłośnicy żagli, którzy z uprawiania tu żeglarstwa śródlądowego łatwo przechodzą do uprawiania żeglarstwa morskiego, mogą pływać po Jeziorze Wicko Wielkie, stamtąd udać się na Zalew Szczeciński a dalej przez Świnę wypłynąć na Bałtyk.

Mogą też z polskiej części Zalewu Szczecińskiego popłynąć do niemieckich sąsiadów, dotrzeć na Peenestrom, pożeglować po Achterwasser, schylić czoło pod mostem w Wolgaście i wypłynąć na otwarte morze. Rugia oraz duńskie i szwedzkie wyspy pozostaną wówczas w zasięgu ich żagli.

Z Zalewu Szczecińskiego mogą też wypuścić się na północny wschód na rzekę Dziwną, dalej Zalew Kamieński a następnie Zatokę Wrzosowską, by stamtąd wziąć kurs prosto na Morze Bałtyckie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Gratka dla każdego, kto chciałby zamienić się z pospolitego szczura lądowego w prawdziwego wilka morskiego. Miejscowe wody śródlądowe - szerokie koryto Świny, jezioro Wicko Wielkie, rzeka Dziwna czy Zalew Kamieński - nieźle nadają się na sprawdzian podstawowych żeglarskich umiejętności. Komu uda się pomyślnie przejść tę próbę, może wypływać na szersze wody.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz