Amfiteatr im. Marka Grechuty

Pięknie położona wśród drzew plenerowa scena, zapewniająca doskonałą akustykę. Najwięcej festiwali, koncertów, spektakli i artystycznych występów organizowanych jest latem. Na miejscach dla publiczności może zasiąść kilka tysięcy widzów.

Amfiteatr w Świnoujściu powstał w 1974 roku i jak uważa wiele osób - już wtedy odznaczał się wyjątkową atmosferą. Zakończona stosunkowo niedawno budowa zadaszenia nad większą częścią trybun nie tylko nie zepsuła klimatu i funkcjonalności obiektu, za to zwiększyła komfort wszystkich uczestników miejscowych wydarzeń kulturalnych.

W 2014 r. amfiteatrowi Miejskiego Domu Kultury uroczyście nadano imię Marka Grechuty - jak podkreślały rodzina artysty i władze Świnoujścia, jest to pierwszy obiekt w Polsce któremu patronuje autor m.in. “Serca”, “Korowodu” czy “Dziesięciu ważnych słów”.

Niedaleko wejścia do świnoujskiego amfiteatru, przy skrzyżowaniu ulic F.Chopina i G.Narutowicza, znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Annie Beacie Chodorowskiej (1925-1995) - autorce opowiadań, wierszy, poematów i niestrudzonej popularyzatorce literatury. Była jedną z inicjatorek Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej - imprezy tradycyjnie odbywającej się w amfiteatrze w Świnoujściu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jedna z najważniejszych scen kulturalnych na wybrzeżu, zdaniem wielu melomanów bardzo pozytywnie wyróżniająca się akustyką oraz klimatem koncertów i innych występów. Plenerowy obiekt doczekał się całkiem niedawno funkcjonalnego zadaszenia i wybitnego patrona. Znaną imprezą goszczącą w świnoujskim amfiteatrze jest Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz