Wędkarstwo

Dość leniwą formą „aktywnego” wypoczynku, często przynoszącą jednak kapitalną satysfakcję jest wędkarstwo, które w Świnoujściu nieustannie przeżywa renesans. W tutejszych wodach występują wszak ryby słodkowodne, wędrowne i morskie, którym wszędobylscy tu wędkarze nie mogą się oprzeć. Sandacze, leszcze i szczupaki, płocie i miętusy a nawet królewskie łososie i wędrowne trocie licznie poddają się tutaj wędkarskiej przynęcie.

Wędkarze lubią bardzo Karsibór, gdzie znajduje się sporo stanic wędkarskich i wodniackich a także Przytor i Łunowo na wyspie Wolin. Łowią także z falochronów, a nieraz i z plaży. Intrygującą ciekawostką i - podobno - świetną miejscówką do zarzucenia wędki jest też dawny basen łodzi podwodnych Kriegsmarine.

Wcześniej, wszyscy zobowiązani są wykupić w Kapitanacie Portu licencję na sportowy połów ryb.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Cisza, spokój, bliskość dzikiej jeszcze przyrody oraz pełna koncentracja - tak pokrótce można scharakteryzować łowienie ryb. Amatorzy wędkarstwa mają do wyboru w Świnoujściu sporo dobrych łowisk - od Karsiboru, przez falochrony w porcie, aż po dawną bazę U-Bootów. Przed nabiciem przynęty na haczyk należy zaopatrzyć się w kapitanacie w stosowną licencję.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz