Park linowy Bluszcz

Trudno o miejsce, które lepiej sprawdziłoby zwinność, wytrzymałość i równowagę, niż porządny park linowy. “Bluszcz” w Świnoujściu, który już posiada 7 tras pełnych przeszkód oraz zróżnicowanych pod względem poziomu trudności wyzwań, zapowiada kolejne rozbudowane tory wśród drzew, które odda do użytku w przyszłości.

Dzieci, młodzież i dorośli mogą zmierzyć się z ponad setką zadań na wysokościach - od paru do kilkunastu metrów nad ziemią. Przejście po wąskiej kładce, chyboczącym się mostku, skoki w stylu Tarzana, wspinanie się po sieci, tyrolki (do 80 m zjazdu) i wiele, wiele innych - w tym wyzwania opcjonalne z nagrodami. Wszystkie trasy liczą łącznie 1200 metrów długości, ich przygotowanie wymagało użycia ponad 3 km stalowej liny.

Rzecz jasna niektóre trasy - niebieska czy biała - przeznaczone są dla osób niewprawionych jeszcze w świat parków linowych. Inne z kolei - granatowa, pomarańczowa - będą niezłym wyzwaniem nawet dla doświadczonych weteranów tej formy aktywnego spędzania czasu. Ciekawostką może być trasa fioletowa, pokonywana zawsze w duecie.

Zazwyczaj park linowy Bluszcz rozpoczyna działalność na przełomie kwietnia i maja. Oferuje kilka dodatkowo płatnych usług, jak przejście razem instruktorem, który może filmować zmagania gości.

Nieco mniej kompleksowy - jak na razie - Park Linowy Bluszcz działa od jakiegoś czasu na terenie Międzyzdrojów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Cennik parku linowego "Bluszcz" w Świnoujściu:

  • przejście trasy białej (dzieci z pomocą rodziców) - 15 zł
  • 2 przejścia trasy niebieskiej - 10 zł
  • przejście trasy żółtej - 20 zł
  • przejście tras zielonych - 25 zł za każdą
  • przejście trasy fioletowej - 30 zł za duet
  • przejście trasy pomarańczowej - 35 zł
  • przejście trasy granatowej - 40 zł
  • przejście trasy czarnej - 35 zł

asysta instruktora + 25 zł

filmowanie przejścia - ok. 40 zł

Istny “małpi gaj”, tyle że nie dla komandosów, tylko dla zwyczajnych ludzi. Co nie zmienia faktu, że pokonanie wszystkich wyzwań sprawnościowych wymaga niemałej odwagi i niezłej sprawności fizycznej. Świnoujski “Bluszcz” dysponuje siedmioma zróżnicowanymi torami przeszkód, o łącznej długości 1,2 km. Miejscami trzeba się zmagać na naprawdę dużych wysokościach.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz