Park Fryderyka Chopina

Zielona przestrzeń miejska, wpasowana pomiędzy ulice J.Matejki, S.Wyspiańskiego, Z. Herberta, Piastowską, I.Paderewskiego oraz F.Chopina. Park zajmuje powierzchnię około 4,3 ha i stanowi doskonałe miejsce do niespiesznych przechadzek bądź spacerów z dziećmi - zwłaszcza po gruntownej rewitalizacji z 2013 roku.

Po tej modernizacji park Chopina wzbogacił się o nowe i funkcjonalne elementy aranżacji przestrzeni i małej architektury, wkomponowane w naturalne ukształtowanie terenu. Wygodne ławeczki, altany, place zabaw z wieloma urządzeniami, granitowe stoliki szachowe i dla innych gier planszowych, pola do gry w bule, alejki spacerowe z tablicami edukacyjnymi i fantastycznymi zdjęciami, interesujące rzeźby, siłownie terenowe… Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu.

Park im. Fryderyka Chopina założono w latach ‘50 XX stulecia w miejscu, w którym w przeszłości znajdowały się dwa cmentarze - żydowski i ewangelicki. Szczątki z należnym szacunkiem ekshumowano i przeniesiono na cmentarz komunalny, o czym przypomina specjalny pomnik - płyty z symbolami trzech głównych w historii Świnoujścia religii: judaistyczną gwiazdą Dawida, ewangelicką Różą Lutra oraz katolickim krzyżem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Niezwykle nastrojowe, a do tego rodzinne miejsce. W 2013 roku w parku toczyło się wiele prac, dzięki którym ten zakątek zyskał mnóstwo magii. Zadbano o roślinność, pojawiła się nowa mała architektura. No i można spędzać tutaj czas na wiele sposobów: spacerując po malowniczych alejkach, ćwiczyć na siłowni terenowej, grać w bule, pójść z dziećmi na plac zabaw.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz