Marina Wapnica

Nowoczesna przystań jachtowa, uroczyście oddana do użytku w 2013 roku w ramach projektu rozwoju turystyki wodnej “Na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim”. Trudno o dogodniejszy punkt bazowy na żeglarskie wyprawy.

Obiekt znajduje się we wschodniej części Wicka Wielkiego. Na przeciwległym brzegu widać wyspy Świnoujścia. Tym samym wybór kierunków wypraw o najróżniejszym charakterze jest niemal nieograniczony. Jeziora? W odległości rzutu kamieniem. Rozległy Zalew Szczeciński? Krótki kurs na południe. Bałtyk? Przyjemny rejs jednym z licznych koryt delty Świny, a potem prosto na otwarte Morze.

Wapnica jest w pełni przygotowana na przyjęcie 52 żaglówek, motorówek i innych jednostek pływających jednocześnie. Przy czym maksymalne zanurzenie łodzi nie może przekraczać 2,5 metra, a długość kadłuba 12 m. Przystań posiada też slip do bezpiecznego wodowania, pralnię, suszarnię, stołówkę oraz parking samochodowy. Takie zaplecze sprawia, że w tym miejscu już organizowane są regaty i innego typu imprezy żeglarskie.

Marina w Wapnicy ma spore szanse, by w najbliższej przyszłości otrzymać Błękitną Flagę - prestiżowy międzynarodowy certyfikat (w programie uczestniczy 46 państw), będący gwarancją - ogólnie rzecz biorąc - najwyższej jakości kąpielisk i przystani jachtowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ośrodek żeglarski położony na wschodnich brzegach jeziora Wicko Wielkie, co miłośnikom wypraw na jachtach, motorówkach i innych łodziach stwarza mnóstwo atrakcyjnych możliwości. Marina Wapnica nieopodal Międzyzdrojów to świetny punkt wypadowy zarówno na Zalew Szczeciński, jak też Morze Bałtyckie. Na otwartej w 2013 r. przystani mieści się do 52 jednostek.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz