Imprezy w Świnoujściu

W czerwcu, Świnoujście organizuje imprezę „Dni Morza, Dni Świnoujścia, Dni Marynarki Wojennej RP”, w czasie której odbywają się koncerty plenerowe gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, wystawy plastyczne, spotkania z autorami książek o tematyce marynistycznej oraz pokazy pirotechniczne.

Ogólnopolski Festiwal Folkloru „Lato nad Świną” organizowany w kurorcie w lipcu to impreza przyciągająca nie tylko miłośników kultury ludowej, ale także tych, którzy chcieliby ją bliżej poznać. W jego ramach odbywają się prezentacje zespołów folklorystycznych, biesiady folkowe, jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

Kulturę ludową Rosji, Słowacji, Niemiec i innych krajów można podziwiać w mieście na organizowanym w lipcu, w ramach „Lata nad Świną” Międzynarodowym Festiwalu Folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia nadmorski kurort oddycha Nadmorskimi Spotkaniami Orkiestr Dętych, na których swój dorobek artystyczny prezentują orkiestry dęte z całej Polski. Wspaniałe koncerty przeplatają się wówczas z prezentacjami musztr paradnych.

Sierpień to miesiąc naznaczony wydarzeniami Tygodnia Kultury Morskiej, a w nim Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „WIATRAK”, podczas którego organizowane są przesłuchania konkursowe, koncerty szant i ballad, rozmaite happeningi, regaty oraz wystawy dotyczące morza a ostatnio rejs po morzu z Neptunem i jego świtą.

Od maja do połowy września przebywających w uzdrowisku melomanów zaprasza kościół Chrystusa Króla. W każdy sobotni wieczór odbywają się w nim wówczas Świnoujskie Wieczory Organowe.

Wszyscy chętni mogą też skorzystać z oferty imprezowej okolicznych miejscowości.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz